top of page

Koronavirus - pomůže nám kyslíková terapie?


Po celém světě zuří virová pandemie COVID-19. Vyžádala si mnoho lidských životů a miliony lidí dosud o svůj život bojují.

Lékařské a vědecké komunity usilovně pracují na vývoji účinné vakcíny a hledají další životaschopné léčebné metody, které pomáhají zmírnit tvrdé dopady nemoci a urychlit léčení.


COVID-19 je onemocněním dýchacích cest, o kterém je známo, že se šíří kapénkami infikovaných pacientů nebo dotykem infikovaných povrchů.

Tento kmen koronaviru napadá dýchací systém a jakékoli zpoždění v diagnostice nebo léčbě může v krátké době eskalovat stav pacientů z mírného na život ohrožující.


Pokud se u pacientů vyvine pneumonie nebo syndrom akutního respiračního selhání, znamená to, že virus blokuje funkci plic, což vede k zadržování tekutin v plicních sklípkách a k zánětu plicních tkání.

Následkem je snížená hladina kyslíku v krevní plazmě – hypoxie.


Dopřejte svému tělu hyperbarický kyslík !
Objednejte se na 606 086 318 nebo na info@kyslikovaterapie.cz

Hypoxie může ovlivnit úmrtnost pacientů s COVID-19 a vést k poškození dalších klíčových, životně důležitých orgánů, jako je srdce, ledviny, játra nebo mozek.


Mezi rychlé prostředky adekvátních možností léčby patří i hyperbarická kyslíková terapie.


Lékaři používají hyperbarickou kyslíkovou terapii (HBOT) již několik desetiletí k léčbě široké škály zdravotních potíží. Dýchání čistého kyslíku v prostředí se zvýšeným tlakem, hyperbarické komoře, umožní téměř okamžité, několika násobné zvýšení hladiny kyslíku. Krevní plazmou se pak životodárný kyslík rychle dostane ke všem buňkám v těle.


Lékaři stále častěji doporučují tuto alternativní léčbu pacientům s COVID-19, lidem, kteří trpí nemocemi souvisejícími s hypoxií nebo jsou nemocí ohroženi.


V posledních měsících špičkoví odborníci na hyperbariku z Číny a Spojených států provedli řadu případových studií, ve kterých podávali HBOT určitým skupinám pacientů s COVID-19.

U těchto skupin pacientů bylo pozorováno významné zotavení a snížení komplikací, spojených s hypoxií. Příznivý výsledek těchto studií znovu zdůraznil oprávněnost použití HBOT k vybudování imunity pacientů proti COVID-19.


Během HBOT se tlakové prostředí uvnitř hyperbarické komory pohybuje mezi 1,2 - 3 ATA, což umožňuje, aby se čistý kyslík rychle rozpustil v tělesných tekutinách pacienta. Plazma bohatá na kyslík se okamžitě dostane do plic a dalších částí těla, které jsou hypoxií ovlivněny.

Přívod čerstvé okysličené krve do těchto poškozených nebo nefunkčních částí snižuje zánět plic způsobený hypoxií a urychluje proces obnovy.


Je známo, že hyperbarická kyslíková terapie poskytuje úlevu pacientům v důsledku následujících faktorů:


· Kontroluje syndrom cytokinové bouře.

· Snižuje bolest na hrudi a dušnost.

· Zlepšuje index arteriálních krevních plynů.

· Zvyšuje produkci kmenových buněk.

· Obnovuje regulaci imunitních buněk.

· Zmírňuje gastrointestinální nepohodlí.

· Zvyšuje funkce jater a chuť k jídlu.

· Zmírňuje dýchací potíže.

· Omezuje zánět plicních buněk.

Všechny tyto výše uvedené faktory pomáhají při nápravě negativních účinků hypoxie posilováním úrovní imunity a posilováním plicní patologie.

Výsledky výzkumu lékařských odborníků dokazují, že hyperbarická terapie je skutečně účinným léčebným řešením v boji proti příznakům viru a hraje klíčovou roli při obnově imunity proti COVID-19.
637 zobrazení

Kommentare


bottom of page